Zwiń

Jan i Monika Chmielewscy po 54. Rajdzie Barbórka

2016-12-13 / mw

Te krótkie, ale bardzo prestiżowe zawody, stanowiące symboliczne ukoronowanie sezonu we wszystkich dyscyplinach motorsportu, odbyły się już po raz 54. i zgromadziły na starcie prawie 90 załóg. Wśród nich znaleźli się Jan i Monika Chmielewscy, którzy po raz pierwszy wystąpili na stołecznych odcinkach specjalnych w BMW R+MAXI.  

Jan Chmielewski: Rajd Barbórka rozpoczęliśmy od bardzo dobrze przejechanego odcinka Tor Służewiec. Pomimo najwyższych starań w przygotowaniu samochodu, w tych arcytrudnych warunkach na otwierającym pętlę Bemowie napotkały nas problemy z układem napędowym, które przekreśliły szanse na dobry wynik. Dzięki pracy mechaników i przede wszystkim dzięki uprzejmości mojego automobilklubu, w nagrodę za zdobycie tytułu Mistrza Polski, korzystając z dzikiej karty otrzymaliśmy zaproszenie do startu w Kryterium Asów na Karowej. Przejazd pomiędzy tłumem kibiców, zgromadzonych wzdłuż odcinka oraz na trybunach i wśród błyskających fleszy to zawsze niesamowite przeżycie. Co roku daje mi to ogromną frajdę i wspaniałe emocje. Do ostatnich chwil wahałem się czy pojechać na czas, czy dla kibiców. Czułem, że czekaliście aż dźwięk MAXI rozbrzmi na Karowej. Dlatego decyzja mogła być tylko jedna – musimy Was rozgrzać, więc stawiamy na show i jedziemy dla kibiców. Przecież część z Was zmoknięta i zziębnięta kibicowała nam nie tylko od samego rana, ale też przez cały sezon. Serdeczne dzięki za wasze wsparcie, ono zawsze mnie uskrzydla!

 

Monika Chmielewska: Ten prestiżowy rajd to dla naszego zespołu forma podziękowania kibicom i sponsorom za wsparcie przez cały rok. Wynik zawsze schodzi tutaj na drugi plan, gdyż priorytetem jest efektowne zaprezentowanie się na stołecznych oesach. Myślę, że to nam się udało i wyjechaliśmy z Warszawy z uśmiechami na ustach. Nasza załoga i samochód przyciągały uwagę nie tylko ze strony mediów, ale także kibiców licznie odwiedzających nasze stanowisko w Parku Serwisowym. Sukcesem była przede wszystkim „wisienka na torcie”, czyli widowiskowy przejazd wieczornej próby na ulicy Karowej, który na dodatek był transmitowany na żywo w telewizji.

Zobacz także

2016.12.08

Jan i Monika Chmielewscy przed 54. Rajdem Barbórka

Tradycyjnie na początku grudnia zawodnicy, znani z występów w rajdach, wyścigach górskich i torowych oraz rallycrossu, spotykają się na trasie stołecznego Rajdu Barbórka, który w symboliczny sposób zamyka sezon.

2016.11.22

Jan Chmielewski w BMW R+MAXI Mistrzem Polski w klasie OPEN 2WD

Załoga Jan Chmielewski – Grzegorz Dachowski w tylnonapędowym BMW R+ MAXI zwyciężyła w klasie OPEN 2WD, przypieczętowując w ten sposób tytuł mistrzowski w tej kategorii.